Wyposażenie

Znamy tajemnicę najwygodniejszych mebli kosmetycznych

Tajemnica tkwi w tym, by wyposażenie salonu kosmetycznego było komfortowe nie tylko dla Waszych klientów, ale również dla Was. Praca wykonywana w odpowiedniej pozycji, nieobciążającej pleców jest dużo zdrowsza i wydajniejsza. Nie mogę również pominąć względów estetycznych. Nie raz przekonałam się o tym, że brzydkie, zaniedbane meble kosmetyczne psują pierwsze wrażenie po wejściu do salonu.Przez internet czy stacjonarnie?

Kilka lat temu na pewno radziłabym Wam zakup mebli w sklepie stacjonarnym. Dzisiaj, kiedy do Waszej dyspozycji są dostępni fachowcy również online, nie widzę potrzeby jeżdżenia po sklepach i oglądania wszystkich propozycji. Najważniejsze jest, byście wiedzieli jakie funkcje powinny pełnić konkretne fotele czy łóżka. Na tej podstawie zróbcie listę niezbędnych cech i porównujcie je z dostępnymi na rynku modelami. Pamiętajcie, że zawsze warto jest zadawać pytania. To Wasi klienci i Wy będziecie korzystać z mebli, a Wasz komfort jest zawsze priorytetowy.

Moim zdaniem, świetnym pomysłem jest fotel obrotowy, który posiada regulacje: wysokości, oparcia, podnóżka i kołyski fotela.Wygodne, czyli jakie?

Obecnie, macie mnóstwo możliwości dostosowania mebli do Waszych potrzeb. Z całego serca radzę Wam, żebyście zrezygnowali z najtańszych opcji. Fotel zakupiony w nieznanej firmie lub w sieciówce produkującej masowo swoje wyroby nie tylko nie przetrwa próby czasu, ale też narazi Was na kolejne koszty. Meble z wyższej półki dadzą Wam gwarancję solidności, a dodatkowe funkcje sprawią, że Wasza praca będzie przebiegała sprawniej i przyjemniej. Moim zdaniem, świetnym pomysłem jest fotel obrotowy, który posiada regulacje: wysokości, oparcia, podnóżka i kołyski fotela. Nowoczesne meble nie będą od Was wymagać wysiłku fizycznego – estetyczne przyciski wykonają pracę za Was. Szukajcie fotelu, który sprawdzi się przy wykonywaniu różnych rodzajów zabiegów, od pedicure, poprzez pielęgnację paznokci, aż po stylizację włosów.

Co jest ważne dla klienta?

Cóż, pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zaraz po wejściu do salonu kosmetycznego, Wasi klienci widzą wystrój i często już na tym etapie podejmują decyzję czy zostaną czy nie. Designerskie, nowoczesne meble przyciągają wzrok i poniekąd świadczą o profesjonalizmie obsługi. Stylowa aranżacja bardziej przemówi do wyobraźni niż staromodny wystrój. Na wymagających klientach wrażenie zrobią pewne „bajery”, którymi nie mogą poszczycić się wszystkie salony beauty. Choćby podgrzewane fotele i łóżka, lady recepcyjne ozdabiane kryształami czy finezyjnie wykończone lustra. Takie miejsca są zapamiętywane i do takich najchętniej się wraca.

Jeśli zaciekawił Was temat urządzania salonu kosmetycznego i chcielibyście wiedzieć jak jeszcze sprawić, by klienci do Was wracali, zajrzyjcie na www.spaiuroda.pl

Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja
Kiedy byłam dzieckiem, odwiedziny u fryzjera wyglądały zawsze tak samo. Mycie głowy, strzyżenie, suszenie i modelowanie na szczotce. Taki „zabieg” wygląda identycznie zarówno u mnie, jak i u mojej mamy. Podobne wspomnienia mają moje koleżanki odnośnie wizyt u makijażystek czy stylistek paznokci. Wykonana usługa? W takim razie do widzenia. Dziś nie wystarczy umalować, pofarbować i obciąć. Pielęgnacja w trakcie i po zabiegu jest tak samo ważna. Chcę przybliżyć Wam możliwości pielęgnacyjne dotyczące włosów, bo mam wrażenie, że wciąż zbyt mało kobiet zwraca na to uwagę.
WIĘCEJ
Meble
Jakie są najlepsze meble fryzjerskie? Przede wszystkim – funkcjonalne i wygodne. Miłośnicy pięknych wnętrz na pewno zgodzą się ze mną, że nie zaszkodzi, jeśli będą również piękne ;) Wyposażenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego rządzi się swoimi zasadami. I o ile można czasami nagiąć pewne reguły, o tyle ten podstawowy trzon musi spełniać pewne warunki. Dla dobra pracowników oraz klientów.
WIĘCEJ
Meble
Meble, na których spoczywają klienci podczas zabiegów są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. To one decydują o wygodzie podczas czynności kosmetycznych. Ważne, aby pomagały się zrelaksować i miło spędzić ten czas. Nie można jednak zapominać o komforcie samych kosmetyczek czy fryzjerów. Wiecie, że odpowiednio dobrane fotel i łóżko potrafią zniwelować ból kręgosłupa i mięśni? Sprawdzamy, jakie są realne plusy i minusy obu mebli mając nadzieję, że pomożemy Wam w wyborze. Specjaliści z Kazaro podpowiadają, na co warto zwrócić szczególną uwagę.
WIĘCEJ