Wyposażenie

To one sprawiają, że pobyt u fryzjera jest niezapomniany

Jakie są najlepsze meble fryzjerskie? Przede wszystkim – funkcjonalne i wygodne. Miłośnicy pięknych wnętrz na pewno zgodzą się ze mną, że nie zaszkodzi, jeśli będą również piękne ;) Wyposażenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego rządzi się swoimi zasadami. I o ile można czasami nagiąć pewne reguły, o tyle ten podstawowy trzon musi spełniać pewne warunki. Dla dobra pracowników oraz klientów.

Na przywitanie

Obecnie mało kto wyobraża sobie salon fryzjerski bez recepcji. To miejsce, w którym ustalacie termin wizyty, przekazujecie informacje o dostępnych usługach i ich cenach. Wchodząc do salonu, klient powinien wiedzieć w którą stronę się zwrócić i komu zadać pytanie. Nie raz widywałam fryzjerów, którzy musieli odrywać się od pracy, by udzielić odpowiedzi czy… odebrać telefon. Więc bez recepcji – ani rusz. Lada powinna być spójna z resztą wnętrza i informować o funkcji, jaką pełni. Szukajcie takich, które posiadają dużo przegródek. To zawsze ułatwia zachowanie porządku. No i nie zapominajcie o meblach do poczekalni. Wygodne fotele, stolik kawowy i wieszaki to podstawa.

Podczas pracy

Skupmy się teraz na fotelu fryzjerskim. Nowoczesne, profesjonalne meble mają dodatkowe funkcje ułatwiające pracę. Możliwość obrotu, regulacja wysokości i obecność podłokietników to najważniejsze z nich. Jeśli chcecie bardzo zadbać o komfort Waszych klientów, poszukajcie foteli z podgrzewanymi siedzeniami i wygodną tapicerką. Kolejnym, niezbędnym elementem wyposażenia jest myjka. Wybierzcie taką z wgłębieniem na szyję i możliwością ustawienia strumienia wody oraz jej temperatury.

Nie raz widywałam fryzjerów, którzy musieli odrywać się od pracy, by udzielić odpowiedzi czy… odebrać telefon.

Coś dodatkowego

Musicie mieć miejsce do przechowywania sprzętów i akcesoriów. Fryzjerskie fartuchy mają oczywiście kieszenie na najbardziej potrzebne rzeczy, ale nie zmieścicie w nich wszystkiego :) Polecam Wam szafkę na kółkach, zawierającą dużo przegródek/szuflad różnej wielkości. Dzięki mobilności zaoszczędzicie czas, bo niezbędne akcesoria będziecie mieć zawsze pod ręką. Za to największy komfort da Wam konsoleta fryzjerska, która łączy w sobie funkcje lustra, stolika oraz półek. To najczęstszy wybór zawodowych stylistów.

 

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o jeszcze jednej sprawie – dekoracji. Moim zdaniem najpiękniejsze są świeże kwiaty. Bukiet pachnących tulipanów stojący w wazonie na ladzie recepcyjnej czy stoliku w poczekalni zachęci klientów do pozostania u Was na dłużej. Więcej na temat fryzjerskich porad znajdziecie tutaj:

• Fryzjerstwo bez nich nie istnieje


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Akcesoria
Fryzjerskie akcesoria to przedłużenie rąk profesjonalistów. Odpowiednio dobrane i wykorzystane, świadczą o kunszcie i poziomie eksperta. Na pewno kojarzycie reklamy salonów fryzjerskich, z których patrzą na Was uśmiechnięci ludzie, trzymający w rękach swoje narzędzia pracy. Jeżeli planujecie rozpocząć przygodę z fryzjerstwem lub jesteście w trakcie wymiany sprzętu na nowy, poznajcie propozycje, na które powinniście zwrócić uwagę. Podzieliłam je na trzy dziedziny.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Badanie trychologiczne coraz częściej jest podstawą do wykonania usługi fryzjerskiej. Klienci mają wówczas pewność, że wszelkie proponowane zabiegi są dostosowane do ich potrzeb i rozwiążą ich problemy. Profesjonalny salon fryzjerski może zainwestować w specjalistyczny aparat do badania skóry głowy. Jest ono całkowicie bezbolesne. Na tej podstawie możecie dobrać odpowiednie kosmetyki. A co macie do wyboru?
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Bez niej żaden salon fryzjerski nie istnieje. Myjnia to takie miejsce, w którym klienci oczekują nie tylko umycia głowy, ale również chwili relaksu. Osobiście uwielbiam masaż głowy i zdarza mi się podczas niego poczuć tak błogo, że prawie zasypiam. Pięknie pachnący szampon w połączeniu z wygodną myjnią i sprawnymi rękami fryzjera działa cuda. Zobaczcie jak wybrać ten element wyposażenia, by ułatwiał Wam pracę, dbał o Wasze zdrowie i był maksymalnie komfortowy dla klienta.
WIĘCEJ
Akcesoria
Zastanawiałam się co powoduje, że z chęcią wracam do ulubionego salonu fryzjerskiego. I dlaczego uważam go za najlepszy. Wiadomo, że podstawą jest wysoka jakość obsługi i usługi ;) Moje włosy są dość problematyczne, więc zawsze cieszę się gdy wychodzę od fryzjera z piękną czupryną. Ale kiedy zamknę oczy i wyobrażam sobie ten salon, pod powiekami widzę pewne detale… 
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Jak dobrze, że po latach przyzwyczajania się do kosmetyków z chemicznym składem - wracamy do dóbr, jakie oferuje nam natura! Jeśli macie do czynienia z włosami farbowanymi lub rozjaśnianymi, a do stylizacji używacie sprzętów generujących wysoką temperaturę, warto zadbać o to, by mimo wszystko włosy pozostały zadbane, lśniące i przede wszystkim - zdrowe. Naprawdę nie potrzebujecie bardzo drogich zabiegów ani produktów zawierających chemiczny skład. Zobaczmy więc, które naturalne składniki warto mieć w pamięci.
WIĘCEJ
Meble
Tajemnica tkwi w tym, by wyposażenie salonu kosmetycznego było komfortowe nie tylko dla Waszych klientów, ale również dla Was. Praca wykonywana w odpowiedniej pozycji, nieobciążającej pleców jest dużo zdrowsza i wydajniejsza. Nie mogę również pominąć względów estetycznych. Nie raz przekonałam się o tym, że brzydkie, zaniedbane meble kosmetyczne psują pierwsze wrażenie po wejściu do salonu.
WIĘCEJ
Meble
Meble, na których spoczywają klienci podczas zabiegów są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. To one decydują o wygodzie podczas czynności kosmetycznych. Ważne, aby pomagały się zrelaksować i miło spędzić ten czas. Nie można jednak zapominać o komforcie samych kosmetyczek czy fryzjerów. Wiecie, że odpowiednio dobrane fotel i łóżko potrafią zniwelować ból kręgosłupa i mięśni? Sprawdzamy, jakie są realne plusy i minusy obu mebli mając nadzieję, że pomożemy Wam w wyborze. Specjaliści z Kazaro podpowiadają, na co warto zwrócić szczególną uwagę.
WIĘCEJ