Twarz

„Ktoś na mnie w nocy wypuszcza kury!”

Tak Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi podsumowała fakt, że wokół jej oczu pojawiły się kurze łapki. Cóż, zastanawiam się jak wytrzymałaby starcie z innym zwierzakiem, który pozostawiłby na jej czole lwią bruzdę :) Nie życzę tego Pani Joasi – bardzo ją lubię. W każdym razie, wszyscy jesteśmy narażeni na różne rodzaje zmarszczek mimicznych. Powstają w wyniku naszej reakcji na bodźce zewnętrzne i mają dość często podłoże emocjonalne. Zobaczmy, które z nich na nas czyhają.

Odzwierzęce

Czyli wcześniej wymienione kurze łapki i lwia bruzda. Te pierwsze przebiegają od zewnętrznego kącika w dół i są najczęściej spotykanym rodzajem zmarszczek mimicznych. Często mówi się, że powstają u osób, które dużo się uśmiechają. To oczywiście prawda, jednak kurze łapki tworzą się również podczas mrużenia oczu przed ostrym słońcem lub silnym wiatrem. Lwia bruzda to dwie pionowe kreski biegnące wzdłuż czoła. Pojawiają się, gdy ściągacie brwi. Dzieje się tak najczęściej podczas okazywania złości, ale podobna mimika występuje też w czasie wysiłku umysłowego :)

Jedna ze szkół przeciwdziałania zmarszczkom mówi wprost – nie uśmiechać się. Nie dziwić. Nie płakać. Być zimną jak skała. Zero emocji. Nicole Kidman.

Skutki nawyków

W przeciwieństwie do pionowej lwiej bruzdy, na czole moją pojawić się również zmarszczki poziome w formie kilku równoległych linii. Powstają, gdy się czemuś dziwicie lub unosicie oczy w górę. To częste zjawisko u kobiet, bo precyzyjny makijaż oka wymaga nierzadko prawdziwie cyrkowych umiejętności mimicznych. W tym – unoszenia brwi do niebotycznych wysokości :) Możecie spotkać się też ze zmarszczkami palacza, które powstają wokół ust. Jednak nie tylko fanki szkodliwego dymka są na nie narażone. Picie napojów za pomocą cienkiej słomki działa podobnie jak zaciąganie się papierosem. Rzucajcie więc nałóg i ratujcie żółwie, rezygnując ze słomek. Uroda się Wam odwdzięczy :)

 

Co z nimi zrobić?

Jedna ze szkół przeciwdziałania zmarszczkom mówi wprost – nie uśmiechać się. Nie dziwić. Nie płakać. Być zimną jak skała. Zero emocji. Nicole Kidman. Uśmiechnęłyście się właśnie? I świetnie, bo mimiczne zmarszczki są dowodem na to, że żyjecie i odczuwacie emocje :) Wiem jednak, że jest różnica pomiędzy uroczymi, płytkimi zmarszczkami a głębokimi bruzdami zatruwającymi życie. Moja rada jest taka, by zrobić coś dla siebie i swojego samopoczucia. Odmładzanie twarzy obejmujące redukcję zmarszczek to popularny zabieg, który poza swoją podstawową rolą, spełnia jeszcze jedną – podnosi samoocenę i sprawia, że kobiety czują się lepiej w swojej skórze.

I tak powinno być :)


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja
Często możecie spotkać się ze stwierdzeniem, że naturalne kosmetyki nie przynoszą spodziewanych efektów. Jeśli jednak zagłębicie się bardziej w to, jak powstają takie peelingi, kremy i inne produkty, dowiecie się, że jest absolutnie odwrotnie. A to za sprawą kilku cech, które mają w sobie naturalne kosmetyki.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Kiedy należy rozpocząć pielęgnację tych obszarów ciała? Niektóre źródła podają, że odpowiednim czasem jest ukończenie 25. roku życia. Inne, że już 20-letnia skóra nie produkuje wystarczającej ilości kolagenu, by pozostać jędrną. Moim zdaniem, im wcześniej zaczniecie dbać o szyję i dekolt, tym dłużej będziecie cieszyć się młodym wyglądem. Zobaczcie, w jaki sposób codziennie czynności Wam w tym pomogą.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Suplementy diety jeszcze jakiś czas temu kojarzyły mi się tylko i wyłącznie z odchudzaniem. Rynek oferował ich niewiele, za to zdarzało się, że skład pozostawiał wiele do życzenia. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o suplementach, dzięki którym poczujecie się świetnie, uodpornicie organizm, a przy okazji będziecie wyglądać młodo, zdrowo i promiennie. Zapraszam w podróż po tych dobrych składnikach, na które warto zwrócić uwagę.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Nie od dzisiaj wiadomo, że masaż twarzy wpływa na nią fantastycznie. Jednak nie każdy z nas ma czas i umiejętności, by fachowo się tym zająć. Natomiast, myślę, że żadna kobieta nie zapomni o nałożeniu na twarz kremu lub innego kosmetyku, który ma poprawić wygląd cery. Ja o to dbam :) Pomyślcie, co by było, gdyby masaż twarzy odbywał się właśnie przy okazji takiej codziennej pielęgnacji? Zobaczcie, jakie to proste.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Bez względu na to, czy macie 20, 30 czy 40 lat - młodnieć już nie będziecie ;) Dekolt jest takim miejscem, które starzeje się szybko i w dość “spektakularny” sposób. Mam tutaj na myśli fakt, że skóra nad biustem wygląda wyjątkowo nieestetycznie, gdy zostaje pozbawiona jędrności. Ciekawym sposobem na zachowanie jej świeżości i młodości jest regularne stosowanie masek i kompresów. Czy słowo “maski” wywołało zdziwienie na Waszych twarzach? Sama byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że istnieją. Zobaczcie, co takiego mają w sobie, że są kochane przez kobiety na całym świecie.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Kosmetyków nazwanych jako owocowe jest mnóstwo. I są wszędzie. Nie wystarczy jednak wziąć słoiczek do ręki i powąchać zawartość. Skład takich kosmetyków jest bardzo ważny, bo wielu producentów korzysta z chemicznych dodatków nadających właściwy zapach. Syntetyczne zapachowe substancje mogą zawierać nawet 200 różnych składników, które są ciężkie do rozszyfrowania dla laika. Sprawdźmy, czym się kierować i co omijać szerokim łukiem podczas zakupów.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Nieestetyczne cienie pojawiają się pod oczami z różnych powodów. Bardzo rzadko są objawem poważniejszych chorób, jednak ze względu na wygląd – nie są pożądane przez nikogo. Przez ciemniejsze kręgi pod oczami wyglądamy na zmęczonych i starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Nie jest łatwo się ich pozbyć, ale zdradzę Wam kilka trików, które w tym pomogą.
WIĘCEJ
Pielęgnacja
Na czym właściwie polega starzenie się? Teoria Denhama Harmana z 1956 roku zdaje się wciąż być aktualna i niezmienna. Zakłada ona, że starzejemy się, ponieważ nasza skóra broni się przed szkodliwymi czynnikami. Już w okolicach 30. roku życia nasz organizm gromadzi uszkodzenia, czego efektem są właśnie zaburzenia metabolizmu, przyspieszające starzenie się.
WIĘCEJ